Zespół Szkolno - Przedszkolny im. mjr Henryka Sucharskiego w Orzyszu

Biuletyn Informacji Publicznej

To był bal w zupełnie innym stylu ...

Uroczystości przedszkolne stanowią bardzo ważny czynnik w wychowaniu dzieci, w kształtowaniu ich postaw prospołecznych. Umożliwiają rozwijanie kultury współżycia w grupie, ale jednocześnie sprawiają im wiele radości.
Karnawał to czas zabaw, więc podtrzymując tradycję karnawałową bali i zabaw, lecz przede wszystkim wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci zorganizowałyśmy bal naszym „maluchom”. Rodzice i dzieci dużo wcześniej zostali poproszeni o przygotowanie strojów, ponieważ tegoroczny bal odbywał się nieco innej konwencji, niż zwykle. W naszych głowach zrodził się pomysł zorganizowania balu opartego na treściach ekologicznych. Długo zastanawiałyśmy się jak przygotować taki bal i ostro zabrałyśmy się do pracy. W dekorowaniu sali, czynny udział wzięły nasze dzieci, a dekoracja była nietypowa, bo wykorzystałyśmy do niej m. in. stare gazety, z których zrobiłyśmy łańcuchy, plastikowe butelki, przerobione na kolorowe kwiaty oraz różnego rodzaju opakowania kartonowe i foliowe. Byłyśmy bardzo ciekawe końcowego efektu i trzeba przyznać, że był on oszałamiający, sala prezentowała się wspaniale i niecodziennie.
Wreszcie nadszedł tak długo oczekiwany dzień...24.01.2006r. Podekscytowane dzieci zebrały się w „sali balowej”, w pałacyku przy ul. Wojska Polskiego 9d, aby za chwilę rozpocząć bal. Trzeba przyznać, że niektóre pomysły strojów bardzo nas zaskoczyło, był tam policjant foliowo-tekturowy, księżniczki w pięknych papierowych koronach, foliowy Zorro. Rodzice wykazali się dużą wyobraźnią i pomysłowością wykorzystując elementy ekologiczne w przebraniach dzieci. Wszystkie przebrania były wspaniałe.
Uczestników balu oraz rodziców powitała jedna z nauczycielek, zapraszając do wspólnej zabawy. Rozpoczęła się zabawa wypełniona tańcem i konkursami, wszystkim udzielił się radosny karnawałowy nastrój. Do tańca przygrywał nam pan Jurek Koziełło. Wiele radości i uśmiechu sprawiły naszym „balowiczom” tańce na gazetach, taniec z plastikowymi butelkami, wyścig papierowych kulek oraz inne ciekawe konkursy. Każde dziecko za udział w konkursie otrzymało drobny upominek. Taneczne pląsy, korowody, kółeczka...cóż to się działo! Bal zakończył „Biały Walczyk”, a uśmiechnięte i zadowolone buzie naszych pociech świadczyły o doskonałej zabawie.
Organizując bal ekologiczny, chciałyśmy przede wszystkim zapewnić dzieciom wspaniałą zabawę, ale jednocześnie uzmysłowić im, jak również dorosłym, że dobrze można się bawić w scenerii z papierków i starych niepotrzebnych gazet. Głównym przesłaniem naszego balu było rozbudzenie w dzieciach i rodzicach świadomości ekologicznej i uświadomienia im, że od nas wszystkich zależy przyszłość naszej planety. Przygotowania do balu oraz jego przebieg został uwieńczony na zdjęciach.

Opracowały: Ewa Andruszko i Elżbieta Skwara
Data powstania: środa, 15 lut 2006 11:25
Data opublikowania:
Data przejścia do archiwum: poniedziałek, 24 wrz 2007 13:31
Opublikował(a): Konserwator strony
Zaakceptował(a): Joanna Kosiorek
Artykuł był czytany: 1599 razy