Zespół Szkolno - Przedszkolny im. mjr Henryka Sucharskiego w Orzyszu

Biuletyn Informacji Publicznej

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA MIESJKIEGO W ORZYSZU

"NASI KOCHANI DZIADKOWIE"
Jak co roku nasze dzieci z wielkim zapałem przygotowywały się na obchody Dnia Babci i Dziadka. Pod kierunkiem swoich nauczycielek ciężko pracowały robiąc prezenty oraz ucząc się wierszy, piosenek i tańców.
Uroczystości odbywały się 19 i 22 stycznia. W tych dniach do przedszkola przybyli zaproszeni goście – babcie i dziadkowie. Wszyscy spotkaliśmy się w amfiteatrze. Występ rozpoczęła najstarsza grupa ( 6-latki) przypominając Świąteczne Jasełka. Następnie swój występ pokazały najmłodsze dzieci – „żłobiaki”. Trzy i czterolatki popisały się poczuciem rytmu w tańcu, a pięciolatki zaśpiewały wesołą piosenkę. Na wszystkich twarzach gości były uśmiechy i radość z możliwości oglądania swoich wnuczków.
Dzieci po oficjalnych występach zaprosiły swoich dziadków na sale. Tam pochwaliły się wszystkimi swoimi możliwościami. W grupach „zerówkowych” dzieci wraz z babciami i dziadkami brały udział w „maratonie tańca” oraz uczyły seniorów języków obcych w zabawie „Wesoła Europa”. Goście nagradzali ich mocnymi brawami.
Na koniec wnuki składali swoim kochanym dziadkom i babciom życzenia, wręczały wykonane prezenty. Zaprosiły również dziadków na słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że ten dzień mocno utrwali się w pamięć wszystkim dziadkom, jak i wnukom.
AJA
Data powstania: czwartek, 8 lut 2007 08:20
Data opublikowania:
Data przejścia do archiwum: poniedziałek, 24 wrz 2007 13:30
Opublikował(a): Konserwator strony
Zaakceptował(a): Joanna Kosiorek
Artykuł był czytany: 1054 razy