Zespół Szkolno - Przedszkolny w Orzyszu

Biuletyn Informacji Publicznej

KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWA

W styczniowy poranek w przedszkolu zaroiło się od dziwnych postaci. Były księżniczki, wróżki, rycerze i superbohaterzy, myszki, pszczółki i motylki. Wszyscy uśmiechnięci i podekscytowani czekając na chwilę rozpoczęcia BALU! A na balowej sali czekała na dzieci wielka, różowa mysz z czarodziejką
i didżejem. Przywitali się z wszystkimi uczestnikami balu i zaprosili do tańca.
Było mnóstwo wesołej zabawy: tańce, korowody, węże. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w konkursach (np. „Krzesełka”, „Mumia”, „Kareta”, „Zgaduj- zgadula”). Uwieńczeniem zabawy był wybór króla i królowej balu.
W tym roku królem został Maciek Połeć a królową Wiktoria Pogorzelska.
Uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni upominkami oraz gorącymi brawami publiczności.
Pod hasłem „Z ekologią za pan brat” odbył się bal w „pałacyku” przy ul. Wojska Polskiego.
W pięknie przystrojonej sali, dzieci trzech grup zerówkowych bawiły się ze swoimi nauczycielkami i rodzicami. Przy dźwiękach muzyki prezentowały stroje karnawałowe. Rodzice dołożyli wszelkich starań by dzieci wyglądały pięknie.
Zabawy taneczne przeplatane ciekawymi konkursami angażowały wszystkich uczestników balu. W „gazetowym tańcu” popisywali się rodzice, w „butelkowym”- dzieci. Mnóstwo emocji wzbudzały konkursy: „Korale dla karnawału”, „Mumia”, „Wyścig gazetowych kulek”, „ Kto szybciej sprzątnie dywan”.
Na zakończenie wszyscy zatańczyli „Białego walczyka”, dzieci obdarowano upominkami, pana Jurka Koziełło wielkimi brawami. Opracowały: AJA
Data powstania: czwartek, 8 lut 2007 08:51
Data opublikowania:
Data przejścia do archiwum: poniedziałek, 24 wrz 2007 13:28
Opublikował(a): Konserwator strony
Zaakceptował(a): Joanna Kosiorek
Artykuł był czytany: 1149 razy