Zespół Szkolno - Przedszkolny w Orzyszu

Biuletyn Informacji Publicznej

,,Sprzątanie Świata – Polska 2005’’ pod hasłem ,,Wszystkie kolory recyklingu’’.


Uczniowie klas I – VI Szkoły Podstawowej im. Henryka Sucharskiego w Orzyszu
17.09. 2005r. wzięli udział w akcji ,,Sprzątanie Świata – Polska 2005’’ pod hasłem ,,Wszystkie kolory recyklingu’’.
Celem akcji było promowanie działań dzieci na rzecz ochrony środowiska związanych ze sprzątaniem najbliższej okolicy, popularyzacja segregacji śmieci i recyklingu oraz rozpowszechnienie ujednoliconej kolorystki pojemników i worków do selektywnej zbiórki w całej Polsce.
Po zwróceniu się do Urzędu Miejskiego w Orzyszu otrzymaliśmy odpowiednią ilość worków na śmieci i rękawice ochronne. Uczniowie klas I sprzątnęli teren wokół szkoły, klas II - V zebrali śmieci na wyznaczonych trasach na terenie miasta Orzysz, a uczniowie klas VI uprzątnęli niewielkie obszary Nadleśnictwa Wierzbiny.
W ramach akcji uczniowie zebrali surowce wtórne: makulaturę, baterie i plastikowe butelki, które zostały oddane do punktów skupu.
Podczas akcji uczniowie klas I – III uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych ,,Wszystkie kolory recyklingu’’. Zapoznali się z wprowadzoną ogólnopolską kolorystyką pojemników do segregacji śmieci: białe pojemniki (szkło bezbarwne), zielone (szkło kolorowe), żółte
(puszki, tworzywa sztuczne, metale), niebieskie (papier), czerwone (odpady niebezpieczne, puszki).
Uczniowie szkoły włączyli się do konkursu plastycznego ,,Sortuj z nami kolorami’’ na ulotkę zachęcającą do segregacji śmieci, ogłoszonego przez Fundację Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku.

Kamila Bogacka - Borkowska


Data powstania: piątek, 21 paź 2005 07:45
Data opublikowania: piątek, 21 paź 2005 07:47
Data przejścia do archiwum: poniedziałek, 18 sie 2008 10:15
Opublikował(a): Joanna Kosiorek
Zaakceptował(a): Joanna Kosiorek
Artykuł był czytany: 2218 razy