Zespół Szkolno - Przedszkolny im. mjr Henryka Sucharskiego w Orzyszu

Biuletyn Informacji Publicznej

Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 27 października 2005 r. w Szkole Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego odbyło się ślubowanie klas I – ych. Na uroczystości obecni byli: Dyrektor Szkoły p. Dariusz Kizling, Wicedyrektor p. Krystyna Kodas, Przewodniczący Rady Rodziców p. Jan Wojciechowski oraz licznie zgromadzeni rodzice klas pierwszych.
Ślubowanie przebiegało w miłej i zabawnej atmosferze. Udział w zabawie brali oprócz uczniów kl. I uczniowie kl. IV, rodzice oraz dyrekcja z Przewodniczącym Rady Rodziców jako komisja. Uczniowie wykazali się wiedzą o barwach ojczystych i o swoim regionie. Znają herb swojej miejscowości, nazwę jeziora, nad którym mieszkają, umieją dzielić wyrazy na sylaby i pięknie śpiewają. Przy akompaniamencie p. Henryka Jerzego Koziełło zaprezentowały piosenkę „ Marsz pierwszoklasistów”, „ Mazury” i „ Kolorowe kredki”.
Po uroczystym ślubowaniu i pasowaniu uczniów przez dyrektora p. Dariusza Kizlinga wychowawcy klas wręczyli uczniom pamiątkowe dyplomiki i znaczki. Na zakończenie odbył się w klasach poczęstunek i dzieci otrzymały od swoich rodziców słodkie rogi obfitości.

Napisała: Elwira Małgorzata Rubin

Foto: Agata Koplińska
Data powstania: piątek, 28 paź 2005 12:37
Data opublikowania: piątek, 28 paź 2005 13:00
Data przejścia do archiwum: poniedziałek, 18 sie 2008 10:15
Opublikował(a): Joanna Kosiorek
Zaakceptował(a): Joanna Kosiorek
Artykuł był czytany: 2209 razy