Zespół Szkolno - Przedszkolny w Orzyszu

Biuletyn Informacji Publicznej

Wycieczka do Muzeum Ziemi Piskiej

Wycieczka do Muzeum Ziemi Piskiej

Dn. 10.11.2005 klasa IV c pod opieką wychowawczyni Katarzyny Kizling i nauczycielki języka polskiego Sylwii Wrzosek pojechała na wycieczkę edukacyjną do Muzeum Ziemi Piskiej w Piszu.

Dzieci podzielone na dwie grupy zwiedziły dostępne w Muzeum ekspozycje: przyrodniczą i historyczną. W trakcie oglądania wystaw uczniowie IV c wypełniali przygotowane wcześniej przez wychowawcę karty pracy, dzięki którym zwiedzanie stało się efektywniejsze i ciekawsze. Młodzi historycy z dużym zapałem czytali wszelkie informacje, zadawali pytania dotyczące eksponatów i porównywali zdjęcia z przeszłości z obecnym wyglądem Pisza. Równie chętnie oglądali zwierzęta występujące na terenie Puszczy Piskiej, eksponowane na wystawie przyrodniczej. Szczególnie zdziwieni byli różnorodnością gatunków ptaków, które tam zobaczyli.
Cieszy fakt, że dzieci zainteresowały się historią regionu. W trakcie zwiedzania okazało się, że wiele z nich zna niektóre przedmioty codziennego użytku z autopsji. Strychy dziadkowych domów kryją jeszcze takie skarby jak maglownice, drewniane dzieże, żelazka z duszą, stare naczynia... Stąd narodził się pomysł zorganizowania mini-wystawy historycznej w naszej szkole. Natomiast na następną wycieczkę chcielibyśmy pojechać do pobliskiego Giżycka, aby m.in. zwiedzić twierdzę Boyen.


napisała:
Katarzyna KizlingData powstania: wtorek, 15 lis 2005 11:55
Data opublikowania: wtorek, 15 lis 2005 12:03
Data przejścia do archiwum: poniedziałek, 18 sie 2008 10:16
Opublikował(a): Joanna Kosiorek
Zaakceptował(a): Joanna Kosiorek
Artykuł był czytany: 1631 razy