Zespół Szkolno - Przedszkolny w Orzyszu

Biuletyn Informacji Publicznej

Wycieczka do Warszawy

W dniach 7 i 8 grudnia 2005 r. odbyły się wycieczki do Warszawy dla uczniów szkoły podstawowej. Wyjazdy, w których łącznie uczestniczyło 215 dzieci, sponsorował Burmistrz Miasta p. Jan Aleszczyk. Przygotowano dwa warianty programu. Pierwszy z nich obejmował zwiedzanie Zamku Królewskiego, Starówki, lekcję muzealną w Muzeum Ewolucji oraz projekcję filmu w multikinie. Przygotowano go głównie z myślą o klasach I – III. Wariant drugi zamiast lekcji muzealnej przewidywał zwiedzanie budynku sejmu. Z tej opcji skorzystali uczniowie klas starszych.
Niejeden z uczestników wycieczki znalazł się w Warszawie po raz pierwszy, jednakże na wszystkich duże wrażenie wywarły sale Zamku Królewskiego oraz świąteczny wystrój ulic Warszawy, który podkreślała gigantyczna choinka przed Pałacem Kultury i Nauki. Ważny punkt programu stanowiła wizyta w sejmie. Młodzież mogła tam z loży dla gości obserwować jedno z posiedzeń. Oglądano też Salę Kolumnową oraz makietę całego budynku. Najwięcej emocji wywołała obecność polityków znanych z pierwszych stron gazet. Pan Poseł Zbigniew Włodkowski był uprzejmy spotkać się z uczniami i udzielić odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Na zakończenie przekazał szkole materiały dotyczące sejmu do celów dydaktycznych.
Niniejsza relacja jest okazją, by złożyć podziękowania sponsorowi imprezy panu Burmistrzowi Janowi Aleszczykowi oraz panu Posłowi Zbigniewowi Włodkowskiemu, dzięki któremu przed uczniami naszej szkoły otworzyły się drzwi sejmu.

Małgorzata Stachurka
w imieniu
Dyrekcji, Rady Pedagogicznej oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. mjr. H. Sucharskiego w Orzyszu
Data powstania: piątek, 16 gru 2005 12:57
Data opublikowania: piątek, 16 gru 2005 13:01
Data przejścia do archiwum: poniedziałek, 18 sie 2008 10:19
Opublikował(a): Joanna Kosiorek
Zaakceptował(a): Joanna Kosiorek
Artykuł był czytany: 1642 razy