Zespół Szkolno - Przedszkolny im. mjr Henryka Sucharskiego w Orzyszu

Biuletyn Informacji Publicznej

NIECHAJ RADOŚĆ NIE PRZEMKNIE OBOK NAS.


Karnawał to czas zabaw oraz wspaniałych uroczystości w Przedszkolu Miejskim w Orzyszu. Styczeń zapisał się w pamięci dzieci jako DZIEŃ BABCI I DZIADKA oraz dzień wspaniałej zabawy - BAL KARNAWAŁWY!
Te niezwykłe imprezy dostarczyły wiele radości i pozytywnych emocji wszystkim, którzy w nich uczestniczyli, szczególnie dzieciom i ich najbliższym.
Uroczystość Dnia Babci i Dziadka to jedno z piękniejszych wydarzeń w życiu naszego przedszkola. Przygotowania trwały bardzo pracowicie – dekoracja, portrety dziadków oraz babci, laurki, prezenty oraz pyszne ciasteczka przygotowane przez dzieci z grupy pani Ali Sielawy stanowiły niezapomniany i pełen wrażeń akcent świąteczny. Z okazji tego wyjątkowego święta przygotowujemy dobre słowo, wesołą piosenkę oraz świetną zabawę.
W pięknie udekorowanym amfiteatrze przy dźwiękach muzyki z lat 60, 70 i 80 Babcie i Dziadkowie zostali serdecznie przywitani przez dzieci – Kasię Rzotkiewicz i Dominikę Marszeniuk. Poprzez strofy wierszy i piosenek, dzieci ze wszystkich grup wyraziły Babciom i Dziadkom swoją miłość, szacunek oraz wielkie przywiązanie,, choć w przedszkolu dużo dzieci i zabawek wiele ja swą babcię mam na co dzień nie tylko w niedzielę”. Piosenką „I co, i co” grupa sześciolatków wywołała wiele uśmiechów oraz wspomnień. Babcie zapewne przypomniały sobie jak chodziły ubrane jako małe dziewczynki, a dziadkowie nie mieli wąsów ani brody, a zamiast adidasów nosili butki.
Dzieci dziękowały swoim gościom za czułe i otwarte serca, życzyły dużo zdrowia i dobrego humoru.
Część artystyczna została zakończona wspólnym odśpiewaniem ,,Sto lat”. Po życzeniach przyszedł czas na wręczenie samodzielnie wykonanych przez dzieci laurek, prezentów oraz na słodki poczęstunek i wspólną zabawę.

Kiedy Dzień Babci i Dziadka był już miłym wspomnieniem ,wszystkie Przedszkolaki rozpoczęły wielkie przygotowania do Balu Karnawałowego. Nie ulega wątpliwości, że przedszkolaki na balu nie potrafią bawić się same. Trzeba tę zabawę przygotować wcześniej planując rozmaite konkursy, które zachęcą dzieci do współdziałania .W tym roku bawiliśmy się pod hasłem „ W królestwie bajek."
Impreza wymagała dużego zaangażowania rodziców. Kolorowe i ciekawe stroje uszyte przez mamy wprowadziły dzieci w Świat Bajek. Bawiły się biedronki, królewny, Czerwone Kapturki, spajdermeni, kowboje, piraci, pszczółki, baletnice, wróżki, Myszki Miki oraz wiele innych postaci. Dekoracja Sali, a więc balony, serpentyny oraz kolorowe paski, a w drzwiach napis zapraszający dzieci na bal był ważnym elementem wspaniałej zabawy. W tym dniu trudno było rozpoznać nasze dzieci.
Bal rozpoczął walc kotylionowy, który dzieci mogły tańczyć podczas akompaniamentu p. J. Koziełło. Całości zabawy towarzyszyły znane rytmy z disco polo oraz piosenki dziecięce, które dzieci wspaniale śpiewały razem z panem Jurkiem, nauczycielkami i rodzicami. Przerywnikami w balu były różne konkursy. Dzieci świetnie popisywały się znajomością bajek, sprytnie chowały przed zniszczeniem swój skarb, udowodniły również, że znaleziony na balu pantofelek może być własnością wielu Kopciuszków. Do zabawy zostali zaproszeni również Rodzice, których nie opuszczał dobry humor . Zabawa sprawiła wszystkim wiele radości i humoru. Na zakończenie ,,wesoły pociąg” powiózł dzieci do ,,Pałacu Królowej Bajek” gdzie czekał słodki poczęstunek i prezenty. Dzień dobrej zabawy szybko minął i pozostawił we wszystkich wiele miłych wrażeń.

Nauczycielki składają serdeczne podziękowania Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Małgorzata Czaplicka, Halina Sobocińska
Data powstania: poniedziałek, 13 lut 2006 11:09
Data opublikowania:
Data przejścia do archiwum: poniedziałek, 24 wrz 2007 13:31
Opublikował(a): Konserwator strony
Zaakceptował(a): Joanna Kosiorek
Artykuł był czytany: 1418 razy