Zespół Szkolno - Przedszkolny im. mjr Henryka Sucharskiego w Orzyszu

Biuletyn Informacji Publicznej

DZIECI TO LUBIĄ

uroczystości pełne radości
W naszym przedszkolu organizowanych jest wiele różnorodnych form aktywności dziecięcej. Bardzo istotną rolę w wychowaniu przedszkolnym spełniają uroczystości. Stanowią one ważny czynnik, dzięki swej niecodzienności i atrakcyjności wpływają bardzo mocno na zaangażowanie emocjonalne dzieci. W toku takiego działania można łatwiej, niż w innych sytuacjach wpływać na zapał dzieci, wyzwalając życzliwość dla innych, chęć sprawiania przyjemności, oraz radość wspólnego działania.
Organizujemy uroczystości przedszkolne, na które zapraszamy najbliższych członków rodziny dziecka. Uważamy, że wspólne zadania i odpowiedzialność za ich realizację, łączą środowisko rodzinne i przedszkolne.
W roku szkolnym 2003/04 odbyły się imprezy organizowane w poszczególnych grupach oraz ogólnoprzedszkolne. Niektóre uroczystości stały się tradycją naszej społeczności przedszkolnej.
05.12.2003 r. - MIKOŁAJKI!
Finalnym momentem tego spotkania było otrzymanie prezentu, wspólne zdjęcie i zabawa z Mikołajem.
SPOTKANIE WIGILIJNE - to przedsmak zbliżających się świąt. Choinka lśniąca światłami, stół nakryty obrusem, opłatek i sianko, stroiki wykonane przez dzieci, uroczysty nastrój i jasełka wystawiane przez dzieci pod kierunkiem katechetki Bożeny Majkowskiej działały integrująco na wzajemne kontakty rodziców, współpracujących z nami środowisk i personelu przedszkola.
W styczniu zaprosiliśmy do przedszkola seniorów z okazji DNIA BABCI I DZIADKA. Dzieci wspólnie z nauczycielkami przygotowały program artystyczny i drobne upominki. Mamy upiekły ciasta, abyśmy po występach mogli zasiąść do wspólnego poczęstunku. Uroczystość ta wywołała wiele wrażeń. Zespół ORZYSZANKI przypomniał naszym gościom lata młodości, a wspólne wtórowanie podczas śpiewu zespołu rozweseliło również przedszkolaków.
W styczniu - kolejna impreza - BAL KARNAWAŁWY!
Nasz amfiteatr zamienił się w kolorowy świat bajek. Rodzice w przygotowaniu strojów dla dzieci wykazali się dużą pomysłowością. Mogliśmy bawić się wraz z wróżkami, książniczkami, kowbojami itp... Wszystkie dzieci miały możliwość wzięcia udziały w wesołych konkursach, by wygrać atrakcyjne nagrody.
Dbając o bezpieczeństwo dzieci w przedszkolu, w domu, na ulicy, zorganizowane zostały trzy spotkania z przedstawicielami Zawodowej Straży Pożarnej i Policji. W ramach wychowania zdrowotnego dbamy nie tylko o utrwalenie nawyków higienicznych, ale i o zwiększenie świadomości prozdrowotnej. W związku z tym, zorganizowałyśmy DZIEŃ CZYŚCIOCHA, gdzie dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat zdrowego stylu życia i dbania o higienę.
Nie zostajemy bierni w stosunku do potrzebujących pomocy i wzięliśmy udział w akcji (jak co roku) GÓRA GROSZA, która miała na celu zebranie pieniędzy dla dzieci z domów dziecka. Przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, ponieważ my wiemy, że głośne czytanie zapewnia prawidłowy rozwój emocjonalny dziecka, rozwija wyobraźnię, pomaga w wychowaniu.
21 kwietnia "posprzątałyśmy świat". Przed nami wielka zbiórka makulatury pod hasłem "PAPIER NIE ROŚNIE NA DRZEWIE", w którą włączyli się również rodzice. Ma ona na celu zachęcanie do działań ekologicznych w środowisku lokalnym i uświadomienie dzieciom, że zbiórka makulatury to oszczędzanie lasu.
Nasze przedszkole stara się wprowadzić dzieci w życie najbliższego środowiska i uwrażliwić je na piękno rodzinnej sztuki ludowej, co zainspirowało nas do opracowania programu "Orzysz nasza mała Ojczyzna" i do realizacji zadań w nim zawartych.
Dzieci mają duży wybór i wybierają spośród oferowanych im przez dorosłych doświadczeń te, które są dla nich najbardziej odpowiednie i wspierające. Rozwijające się dziecko jest sprawcą zmian zachodzących tak w nim samym, jak i w otoczeniu, szczególnie zaś - w relacjach wiążących go z innymi ludźmi.
Data powstania: piątek, 23 kwi 2004 08:03
Data opublikowania:
Data przejścia do archiwum: piątek, 28 paź 2005 12:02
Opublikował(a): Konserwator strony
Zaakceptował(a): Joanna Kosiorek
Artykuł był czytany: 1710 razy